Atviras
Uždaryti

Namų darbas tema Tėvynės gynėjo diena. Pamokos leksikos temomis santrauka „Tėvynės gynėjo diena“ (vyresnioji logopedinė grupė). Pažymėkite paskirtų užduočių sprendimą

  • Pasikalbėkite su vaiku apie tai, kokia šventė švenčiama vasario 23 d., Kas yra Tėvynės gynėjai.
  • Kartu su vaiku peržiūrėkite su kariuomene susijusius vaizdus (laikraščiuose, žurnaluose, knygose, internete, televizijoje ir kt.). Aptarkite tai, ką matėte, ir pateikite reikiamus paaiškinimus.
  • Jei įmanoma, aplankykite muziejų ir karinės šlovės parką.

2. „Pasirinkite ženklą“ (bent trys ženklai).

Kuris? Kuris? Kuris? Kuris?

kareivis (kuris?) -...,

tankas, jūreivis, kapitonas, laivas, lėktuvas, armija, tėvynė, ginklo vamzdis, kariškiai ir kt.

3. „Pasiimkite veiksmą“ (ką tai daro?)

Artileristas... (šaudo iš patrankos)

Pilotas... (skrenda lėktuvu)

Kulkosvaidininkas... (iššauna iš kulkosvaidžio)

Skautas... (eina į žvalgybą)

Pasienietis... (saugo sieną)

Desantininkas... (šokinėja su parašiutu)

Jūreivis... (tarnauja laive)

4. Žaidimas "Vienas-daug" (daug yra... - daug kas, kas...)

Kareivis – kariai – kariai

Pilotas – lakūnai – lakūnai

Sraigtasparnis – sraigtasparniai – malūnsparniai

Cisterna - tankai - tankai

Kovotojas - kovotojai - kovotojai

Siena – ribos – sienos

Pasieniečiai – pasieniečiai – pasieniečiai

Žvaigždė - žvaigždės - žvaigždės

Užsakymas – užsakymai – užsakymai

Jūreivis – jūreivis – jūreivis

Medalis – medaliai – medaliai

Cisterna - tanklaiviai - tanklaiviai

5. „Išmok eilėraštį“.

"vasaris"

Vasario mėnesį pučia vėjai
Vamzdžiai garsiai kaukia.
Kaip gyvatė bėga žeme
Lengvas slenkantis sniegas.
Atsikėlę jie veržiasi į tolį
Skrydžiai lėktuvu.
Ji švenčia vasarį
Kariuomenės gimimas.
Marshakas S.

6. „Sukurk istoriją“.

Šeimos albume raskite kariškių nuotraukas, pažiūrėkite į jas ir parašykite istoriją apie jų tarnybą. Užsirašykite jį į užrašų knygelę.

7. „Padaryk iš degtukų laivą ir suteik jam pavadinimą“.

(Įrašykite vardą į užrašų knygelę)

8. „Lygiosios“.

Nupieškite karinę įrangą ir karinių profesijų atstovus.

Sudarė: mokytojai-logopedai MBDOU Nr.238 Loshkov M.A., Dolbilova T.N.

Abstraktus
pogrupio logopedinis užsiėmimas
Parengiamoji mokyklai grupė (ONR (III))

Tema: „Tėvynės gynėjo diena“.

Tikslas: Leksinės temos atnaujinimas: „Tėvynės gynėjo diena“. Garso R automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose.

Užduotys:

Idėjų apie šventės reikšmę, prasmę, karių profesijų pavadinimus, karinę techniką patikslinimas ir išplėtimas. Sąvokų formavimasis: sausumos pajėgos, oro pajėgos, laivynas. Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas (santykinių būdvardžių daryba ir vartojimas). Taisyklingo garso R tarimo automatizavimas žaidimų veikloje.

Toliau lavinti regimąjį ir klausomąjį dėmesį, foneminės analizės įgūdžius, mąstymą, kalbos aktyvumą, kalbos derinimą su judesiu, smulkiąją ir stambiąją motoriką. Tobulinti daiktavardžių derinimo su veiksmažodžiais, būdvardžių darybos iš daiktavardžių įgūdžius.

Savitarpio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo, iniciatyvumo, atsakingumo, bendradarbiavimo įgūdžių formavimas.

Planuojami rezultatai (tikslai): vaikas gali naudoti kalbą reikšdamas savo mintis ir konstruoti kalbos posakį bendravimo situacijoje, gali išryškinti garsus žodžiuose, vaikas ugdo raštingumo prielaidas; lavinti stambiąją ir smulkiąją motoriką; geba valingomis pastangomis, moka paklusti įvairioms taisyklėms; bendraujant rodo iniciatyvą ir savarankiškumą, turi pozityvaus bendravimo požiūrį į kitus žmones ir save; aktyviai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais; dalyvauja bendruose žaidimuose; turi išvystytą vaizduotę.

Įranga: dalykiniai paveikslėliai, vaizduojantys karines profesijas, projektorius, kompiuteris, pristatymai, interaktyvi lenta.

Pamokos eiga.

  1. Motyvacinio lauko sukūrimas (organizacinis momentas). Logopedas skaito vaikams eilėraštį.

Mūsų Rusijos armija!

Gimtadienis vasario mėnesį!

Šlovė jai nenugalima!

Šlovė taikai žemėje!

(Yra pokalbis apie šventę Tėvynės gynėjo diena)

Logopedas: Vaikinai, pagalvokite ir pasakykite, kokia šventė paminėta eilėraštyje?

Logopedas: Teisingai, vaikinai, vasario 23 d. yra Tėvynės gynėjo diena. Jūs žinote, kad mes gyvename šalyje, kuri vadinasi Rusija. Rusija yra mūsų Tėvynė, mūsų Tėvynė. Savo šalį vadiname Tėvyne, nes joje gyveno mūsų tėvai, seneliai ir proseneliai. O dabar gyvename ramiu ir šviesiu laiku.

Logopedas: Vaikinai, ar žinote, kaip atrodo mūsų Rusijos vėliava?

Vaikinai: Taip.

Logopedas: Kokios trys spalvos simbolizuoja Rusijos vėliavą?

Vaikinai: balta, mėlyna, raudona.

Logopedas: Puiku! Atidžiai klausyk manęs, ką simbolizuoja kiekviena vėliavos spalva.

Logopedas: Balta spalva – kilnumas ir minčių grynumas. Mėlyna – lojalumas ir sąžiningumas. Raudona – drąsa, drąsa ir meilė Tėvynei.

  1. Žinių atnaujinimas.

Taigi, vaikinai, ką mes vadiname Tėvynės gynėjais? Kas saugo ir gina mūsų Tėvynę?

Vaikinai: kariai, kariškiai.
Logopedas ant spausdinimo drobės uždeda atitinkamą paveikslėlį.
Logopedas: Kariai gina mūsų Tėvynę, yra stiprūs ir drąsūs. Kareivis visada yra gynėjas, jis saugo kiekvieną vaiką, saugo jo gyvybę, namus.

Logopedas: Vaikinai, kokias karines profesijas žinote?

Vaikinai: tanklaivis, lakūnas, jūreivis, malūnsparnio pilotas, parašiutininkas, pasienietis.

O dabar žaisime žaidimą „Vienas – daug“.

Tanklaivis – daug tanklaivių.

Jūreivis – daug jūreivių.

Sraigtasparnio pilotas – daug sraigtasparnių pilotų.

Pasienietis – daug pasieniečių.

Jūreivis – daug jūreivių.

Gynėjas – daug gynėjų.

Pilotas – daug pilotų.

Žaidimas "Pasakyk man, kuris?"

Logopedas užduoda klausimą, vaikai atsako.

Kareivis (kuris?) – drąsus, bebaimis, drąsus.

Pasienietis (koks?) – atsargus, drąsus, gudrus.

Vadas (kuris?) yra teisingas, protingas, rūpestingas.

Logopedas: Vaikinai, dabar užvesime variklį. Logopedas ir vaikai „rankomis ir liežuviu“ įjungia „variklius“ ir eina ratu. Tada jie sustoja prie kėdžių ir toliau urzgia.

Garso R automatizavimas žodžiuose, su skiemenimis (RA, RO, RU, RY, RE).

Logopedas įvardija žodžius, kurių pavadinimuose yra skiemenys RA, RO, RU, RY. Vaikai ištaria žodžių, kuriuose paslėpti skiemenys, pavadinimus ir paskirsto juos tarp vokų. (sienos apsauga, apsauga, ranka, žygis, Rusija, parašiutininkas, herojus, sprogimas, vairas, jūreivis, ginklas, racija).

3. Vaikų naujų žinių atradimas.

Logopedas: Tu tai padarei, gerai padaryta! Dabar pažiūrėkite į interaktyvią lentą, atliksime įdomią užduotį.

Rodomas daugialypės terpės pristatymas


Logopedė mokytoja Svetlana Viačeslavovna Klokova.
Apibūdinimas. Logopedinės pamokos GCD santrauka gali būti įdomi logopedams, taip pat ikimokyklinių įstaigų mokytojams, pradinių klasių mokytojams ir tėvams.

Pogrupio logopedinės pamokos specialiųjų poreikių vaikų parengiamojoje grupėje tema „Tėvynės gynėjo diena“ santrauka.

Tikslas: Vaikų žinių apie Tėvynės gynėjo dieną apibendrinimas ir sisteminimas.

Korekcinės edukacinės užduotys: Atnaujinkite ir suaktyvinkite žodyną tema „Tėvynės gynėjo diena“. Įtvirtinti idėjas apie Rusijos kariuomenę, kario profesijas ir garbingą pareigą ginti Tėvynę. Ugdykite foneminį suvokimą. Tobulinti kalbos gramatinę struktūrą (judesio veiksmažodžių su priešdėliais formavimas ir vartojimas, prielinksnių vartojimas, skaitvardžių derinimas su būdvardžiais ir daiktavardžiais). Tobulinti garsinės ir skiemeninės žodžių analizės bei sakinių analizės įgūdžius.
Koregavimo ir tobulinimo užduotys: Ugdykite nuoseklią kalbą, mąstymą, atmintį, foneminę klausą, smulkiąją ir stambiąją motoriką, garsinės ir skiemeninės žodžių analizės bei sakinių analizės įgūdžius.
Edukacinės užduotys: Ugdykite geranoriškumą, tarpusavio supratimą, bendradarbiavimo įgūdžius, iniciatyvą ir savarankiškumą.
Įranga: Dangteliai, magnetinė lenta, žymeklis, pasakojimų paveikslėliai šia tema, dalomoji medžiaga žodžių ir sakinių garsinei analizei, baltas popierius ir flomasteriai (kiekvienam). Logopedas. Vaikinai, pasakyk man
Kas skraido malūnsparniu? (sraigtasparnio pilotas)
Ar jis eina į žvalgybines misijas? (skautas)
Važiuoja tanku? (tankininkas)
Tarnauti pėstininkuose? (pėstininkas)
Šokinėjimas parašiutu (pardavėjas)
Tarnauti povandeniniame laive? (povandeninis laivas)

Vaikinai, kokia šventė artėja?

Vaikai. Tėvynės gynėjo diena.

Logopedas. Kas yra Tėvynė?
(Tėvynė yra mūsų Tėvynė!)

Logopedas. Teisingai. Tas, kuris pirmasis atsakė į klausimą, kas yra Tėvynė, bus komandos vadas. O kiti vaikinai – kariai, pavaldiniai. (Logopedas padeda vaikams užsidėti kepures ant galvų.)
Vadas sudaro komandą ir įsako: „Į kairę! — Teisingai! — Teisingai! "Visur aplink!" — Teisingai!

Logopedas vaikams dalija atvirutes su kariškomis profesijomis ir kviečia žaisti žaidimą „Ką turiu ir ko ne“.
Vaikai.
1 vaikas. Turiu jūreivį.
2 vaikas. Aš neturiu jūreivio, bet turiu pasieniečių.
3 vaikas. Aš neturiu pasieniečių, bet turiu desantininką.
4 vaikas. Aš neturiu desantininko, bet turiu tanklaivį.
1 vaikas. Tanko vairuotojo neturiu, bet jūreivį turiu.

Logopedas.Įsivaizduokime, kad esame kriptografai. Vade, parašykite kodą lentoje. Likusieji bandys tai iššifruoti.

Vadas lentoje užrašo tokį kodą kaip:
… __ . __ __ ..__ __ __ … ___

Ir prašo iššifruoti garsu [Ш] (Vaikai garsą taria trumpai ir ilgai).

Logopedas. Kokie turi būti kariai? (Stiprus, drąsus, gudrus...)

Logopedas. Paimkite į rankas skaičius (1,2,5,10) ir suskaičiuokime frazes naudodami šiuos skaičius:

Drąsus jūreivis;
Drąsus pilotas;
Drąsus tankistas;
Stipri pasienio apsauga.

(Vienas narsus jūreivis, du drąsūs jūreiviai, penki drąsūs jūreiviai, dešimt drąsių jūreivių ir kt.)

Kūno kultūros pertrauka.

Logopedas. Vaikinai, skautai turi tyliai sėlinti už priešo linijų, o aplink juos yra laukas. Kaip jie turėtų apeiti? (Jiems reikia šliaužti). Parodykime, kaip šliaužia skautai.

Žiūrėk, kasyklos! Ką daryti, kad nesprogtumėte? (Ženkite per miną, peršokkite per miną, apeikite miną). Parodykime, kaip mes žingsniuojame per minas (šou), kaip peršokame per minas (šou). Kaip mes apeiname kasyklas (rodo, vaikšto kaip „gyvatė“ viena po kitos).

Logopedas. O dabar mes būsime signalininkai. Jei girdite žodį, kuris prasideda balsiu, pakelkite raudoną apskritimą. Jei žodis prasideda kietu priebalsiu, pakelkite mėlyną apskritimą. Jei žodis prasideda švelniu priebalsiu, pakelkite žalią apskritimą.

(Raketa, dangtelis, šalmas, kulkosvaidis, tankas, tunika, kolba, žiūronai, instrukcijos...)

Logopedas. Ką valdo tanko vairuotojas? (Takas). Įdėkite žodžio TANK schemą ir patikrinkite vienas kitą. (Vaikai dėlioja schemą ir atlieka žodžio skiemeninę bei garsinę analizę).

Logopedas. Pakeiskite žodį TANK, kad jis būtų dviejų skiemenų (TAN-KI)

Logopedas. Pažvelkite į paveikslėlį ir pagal jį sudarykite sakinį. (Sieną saugo pasienietis su šunimi.) Kiek žodžių yra sakinyje? (Penki). Kokį trumpą žodį girdime šiame sakinyje, prielinksnį? (SU). Kuris tai žodis? (Antras). Užrašykite šį žodį ant popieriaus ir padėkite jį tinkamoje diagramos vietoje.

(Pagal tą pačią schemą logopedas ir vaikai dirba su antruoju sakiniu:

Parašiutininkas nusileidžia parašiutu.)

Logopedas apibendrina pamoką. Jis paaiškina, apie ką šiandien kalbėjome klasėje, ką veikėme, kas mums ypač patiko ir kas buvo sunkiausia. Tada giria ir dėkoja vaikams.

Kiekvienas gali peržiūrėti fotoreportažą iš šios pamokos čia esančioje skiltyje „fotoreportažai“.

Galina Dolženkova
Pamokos santrauka leksikos temomis „Tėvynės gynėjo diena“ (vyresnioji logopedinė grupė)

SUBJEKTAS: « TĖVĖNĖS GYNĖJO DIENA»

Tikslas: Susisteminti, apibendrinti ir išplėsti vaikų idėjas apie kariuomenę, kariuomenės šakas, karinę techniką ir Tėvynę. Kalboje suaktyvinkite karinių profesijų pavadinimus, karinę įrangą, žodžius: narsus, bebaimis. Ugdymo pratimas daiktavardis. daugiskaita skaičiai genityvu atvejis: Daug dalykų? kam? (daug tankų, tanklaivių ir kt.) Ugdykite nuoseklią kalbą, klausos ir regos dėmesį. Ugdyti meilę Tėvynei, kariuomenei ir pasididžiavimą savo šalimi.

Pamokos eiga:

Vaikai, ko reikia, kad žmonės ramiai gyventų, dirbtų, kad vaikai galėtų saugiai eiti į darželį ir mokyklą? (Vaikų atsakymai.)Žinoma, turi būti ramybė. O mūsų ramybę ir tylą saugo kariuomenė.

Mūsų kariuomenė brangi, drąsi ir stipri

Niekam negrasinant ji mus saugo.

Štai kodėl mes mėgstame šią vasario šventę.

Šlovė Rusijos armijai, taikiausiai žemėje!

Kokią šventę švęsime vasario mėnesį? Kas jie tokie Tėvynės gynėjai? taip, Tėvynės gynėjai yra kariai, kuris ginti savo šalį, tavo žmonės nuo priešų. Kiekviena tauta turi savo kariuomenę. Ji ne kartą apgynė tavo žmonės nuo įsibrovėlių.

Mūsų šalis labai didelė. Todėl ginkluotosiose pajėgose yra daug skirtingų karių tipų.

Vaikinai, kokias kariuomenės rūšis žinote? (diriguoja D.I. „Kas kur tarnauja?“)

Kas tarnauja pasienyje? Kas tarnauja tankuose? Kas yra raketų pajėgose? Kas tarnauja laive? Karinėje aviacijoje? Povandeniniame laive? Kaip jie vadina karius, kurie neturi karinės technikos? (pėstininkai ir kt. (Žaiskite kamuolio žaidimo forma.)

Mūsų šalis didžiulė. IR apsaugoti jos sienos turi būti nustatytos iš oro, jūroje ir sausumoje. Kaip vadinasi kariuomenė? apsaugoti mūsų šalis iš oro? Jie vadinami oro pajėgomis arba aviacija. Ir jūroje (Karinis jūrų laivynas).Žemėje? (sausumos kariuomenė).

Įvardijome daugybę karių profesijų, tačiau kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti mūsų kariai? Taip, jie turi būti – drąsūs, stiprūs, drąsūs, tikslūs, bebaimiai, narsūs.

Ką turėtų daryti kariai, kad įgytų šias savybes? Reikia daug treniruotis. Praktikuokime ir dabar.

Atsikėlėme anksti, pasitempėme ir ištiesėme ranką į saulę.

Rankos į šonus, į priekį.

Pasukite į kairę, pasukite į dešinę.

Pritūpiame ir atsistojame, rankomis siekiame grindų.

Ir vietoje mes einame, iškėlę kojas aukščiau.

Būk ramus, vienas, du. Taigi žaidimas baigėsi.

Mūsų kariuomenė turi daug karinės technikos. Surengtas:

D/i "Vienas-daug". (Laivas – daug laivų, sraigtasparnis – daug malūnsparnių, tanklaivis – daug tanklaivių, pilotas, malūnsparnis, sapierius, naikintuvas, tankas, ordinas, pasienietis, pasienietis, jūreivis, medalis ir kt.)

Mįslių kūrimas (vaikai įvardija atsakymą ir suras atitinkamą paveikslėlį):

Geležinis paukštis sukasi danguje,

Ar piloto signalu jis nusileidžia ant žemės? (lėktuvas)

Kas, vaikinai, saugo mūsų žemę pasienyje,

Kad visi žmonės galėtų ramiai dirbti ir mokytis? (sienos apsauga).

Du vikšrai šliaužioja,

Ar jie atneša bokštelį su patranka? (bakas.)

Horizonte nėra debesų, bet danguje atsivėrė skėtis.

Po kelių minučių jis nuskendo. (parašiutas).

Kas skrenda greičiau už paukštį?

Kas saugo sienas?

Kas visada pasiruošęs skristi?

Tai. (pilotai pilotai).

Karinė tarnyba yra pavojinga ir sunki. Kariškiai dažnai rizikuoja savo gyvybe ir sveikata, saugantis taika ir ramybė žemėje. Jie myli savo tėvynę, savo žmones.

vasario 23 d.- Tėvynės gynėjo diena. Tuo dieną sveikinu visus tuos, kurie apgynė Tėvynė sunkiais metais, kuri šiandien sergsti pasaulį. Tavo artimieji tarnavo armijoje. O mūsų berniukai, kai suaugs, taip pat tarnaus armijoje ir valios ginti mūsų Tėvynę!

Publikacijos šia tema:

Vienuolyno gynėjai. Drąsūs kovotojai. Ir narsūs riteriai. Šaunūs drąsūs vyrai! Šią šventę pradėjome paruošdami sveikinimus savo berniukams.

Tikslas: Ugdyti mokinių patriotiškumo jausmą, pilietiškumą, fizinę ir dorovinę kultūrą. Plėsti vaikų žinias apie šventę.

Ilgalaikis pamokų planavimas leksikos temomis (jaunesnioji grupė vaikams su regėjimo negalia) Jaunių grupė Rugsėjo 1 savaitė. Daržovės (morkos, agurkai, ropės, bulvės; naudojamos natūralios daržovės, manekenai, nuotraukos). 2 savaitė.

Vaikų darželio vyresniosios grupės šventė „Tėvynės gynėjo diena“.Šventė „Tėvynės gynėjų diena“ (scenarijus vyresnio amžiaus mišraus amžiaus grupėms). Programos turinys: Išplėskite vaikų žinias apie rusų kalbą.

Atostogos tėčiams Tėvynės gynėjo dieną „Jaunojo kovotojo mokykla“ Vyresnioji grupė Nr. 5 Kūno kultūros instruktorė Babintseva N. A. Užduotys:.

Šventės „Tėvynės gynėjo diena“ scenarijus (vyresnė grupė) Tėvo diena vyresniųjų grupėje „Su tėčiu mes draugiški, kartu su tėčiu stiprūs“ Pranešėjas: Šventinio renginio eiga: Pranešėjas: Sveiki.

Tatjana Klyueva
Namų darbai vidurinės grupės tėvams temomis: „Grybai“, „Tėvynės gynėjo diena“, „Darželis“

Brangieji TĖVAI!

« GRYBAI» :

Pasakyk vaikams

Kas ten grybai kuo jie skiriasi, kur auga;

Pagrindinės valgomosios ir nevalgomos rūšys grybai, apdorojimo būdai ir pirkimas grybai;

- grybai jie dauginasi sporomis, o ne sėklomis, kaip augalai, ir nežydi;

Vaikai turi sugebėti:

Atskirkite valgomą ir nevalgomą grybai(labiausiai paplitę vietovėje, įvardinkite, pakalbėkite apie jų išskirtinius bruožus;

Apibendrinkite pagrindines savybes grybai, palyginkite jų savybes, išryškinkite pagrindines dalis.

Žodžiai, kurie reiškia

Daiktai: grybas, baltasis, baravykas, drebulinis baravykas, voveraitė, trimitas, medaus grybas ir kt.; rupūžės, musmirė; miškas, žemė, kepurė, koja; ruduo.

Veiksmai: rinkti, ieškoti, plauti, nulupti, virti, kepti, sūdyti, džiovinti; pasislėpti, užaugti.

Ženklai: valgomas, nuodingas, grybas; spalva: ruda, pilka, raudona, raudona su baltomis dėmėmis, balta; dydis: didelis, mažas, aukštas, žemas, storas, plonas...

Žaisti su vaikais:

Paimkite ženklus

(bent trys ženklai):

musmirė (kuris) – …

baravykas (kuris) - …

medaus grybai (kuris) - …

"Vienas yra daug"

grybas - grybai

baravykas -...

skrybėlė -...

musmirė –

lapė -...

"Taip ne"

musmirė – nėra musmirė

baravykas -...

skrybėlė -...

skrybėlė -

rupūžės -...

"Count"

vienas grybas, du trys keturi penki …;

viena banga, dvi..., trys, keturios, penkios...

Pasiūlykite atsakyti klausimus:

Kur jie auga? grybai:

po beržu - baravykas

po drebule -...

medaus grybelis -...

Ką tu gali padaryti su grybai?

Nuo ko vadinasi sriuba grybai?

Kaip tu vadini žmogų, kuris kolekcionuoja grybai?

Kada renkama? grybai?

"Kas yra papildomas ir kodėl?"

Rupūžė, rupūžė, kūgis, musmirė.

Baravykai, sviestmedžiai, musmirės, voveraitės.

Atspėk mįsles.

Ir ant kalno, ir po kalnu,

Po beržu ir po egle,

Apvalūs šokiai ir iš eilės

Bičiuliai nešioja skrybėles.

Kol vaikai dėvi po beretę. Kai užaugo, užsidėjo kepures. (Grybai.)

Kas per grybas stovi ant piliakalnio raudono aksomo skara? (Baravykas.)

Tai gražus grybas, raudona. Bet patikėkite manimi, jis pavojingas. (Muselė.)

Visada vaikštome pulke prie kelmo ir ant pievelės. Labai draugiški vaikinai, jie mums skambina. (medaus grybai).

Sidabrinėse ir šiek tiek banguotose kepuraitėse slepiasi draugės, jas vadina. (bangos).

Mūsų kepurės apteptos tarsi sviestu. Stiprūs auga atvirai po pušimis. (drugeliai).

Juos vadina mažosios seserys raudonomis skrybėlėmis. (voveraičių).

Apkūnus, apvalus, labai pripratęs prie lietaus. (lietpaltis).

Balta skrybėlė grybas, tik koja tik plona. O aš auginu kitoje giraitėje. Bet mane rasti nėra lengviau. (Baravykas.)

Skrybėlę matote už mylios, aš ją nešioju su pasididžiavimu. Tik dabar koja mėlynuoja, kaip drebulė vėjyje. (Baravykas.)

Raudona spalva, bet be uodegos. Tai visai ne lapė. Kaip bangos, kepurės kraštas. Greitai suburk mus. (Voveraitės.)

Išmok vieną iš eilėraščių:

Grybai

Ji tyliai ėjo taku,

Baltas Staiga radau grybą.

Ėjau miško pakraščiu -

Radau tris bangas.

Aš ėjau palei žvejybos liniją -

Samanos skraido po lapu.

Ir ji žengė tiesiai -

Pamačiau baravyką.

Musmirės agaros

Vaikai anksti išėjo

Autorius grybai tolimame miške

Ir mes aptikome rupūžę

Taip raudonajai musmirei.

Žinokite, kad verta tarp proskynų,

O aplinkui vien rupūžės.

Sesuo sako broliui:

Paraudo nuo vaikščiojimo:

„Jūs neturite jų liesti“,

Tai yra nemalonūs grybai!

Nei pusryčiams, nei vakarienei

Musmirė visai nereikalinga“.

(P. Potiomkinas)

Baravykai

Prie tako

Po drebule -

raudonos kepurės:

Jie berniukai - grybai

Oho, kokia skrybėlė!

Stebi vaikus

Griežtas grybas - tėtis.

Brangieji TĖVAI!

ŠIĄ SAVAITĘ DIRBAME SU TEMA

« TĖVĖNĖS GYNĖJO DIENA»

Kalbėkitės su vaikais apie kario profesijas, kariuomenės svarbą

kiekvienos šalies gyvenime.

Koks mūsų vardas Tėvynė, mūsų Tėvynė? - Mūsų Tėvynė – Rusija.

Kas jie tokie tėvynės gynėjai?- Tėvynės gynėjai yra kariai.

Iš ko kariai saugok mūsų Tėvynę? - Kareiviai apsaugoti mūsų Tėvynę nuo priešų.

Kas yra pasveikintas Tėvynės gynėjų diena?- Į Tėvynės dienos gynėjai sveikina senelius, tėčiai, berniukai.

Žodžiai jums padės tai padaryti: Tėvynė, Tėvynė, kariuomenė, kariuomenė; jūreiviai: jūreiviai, kapitonai, radistai, šturmanai; pilotai: pilotai,

navigatoriai; bebaimis, didvyriškas, drąsus, drąsus; apsaugoti, kovoti, šaudyti, įkrauti; drąsiai, tiksliai, greitai.

Žaisti su vaikais val žaidimus:

"Ketvirtasis ratas"

(įvardinkite, kas yra keisčiausias, ir paaiškinkite savo pasirinkimą)

Tankas, naikintuvas, malūnsparnis, bombonešis

Artileristas, virėjas snaiperis, parašiutininkas.

Būgnas, kulkosvaidis, kulkosvaidis, skiedinys.

Liemenė, paltas, džinsai, švarkas.

"Pasakyk teisingai"

Sviedinys – daug (ką) sviediniai (pistoletas, kulkosvaidis, šovinys, instrumentas, pistoletas, mina, raketa, šalmas, ordinas, medalis, diržas, vėliava, malūnsparnis, tankas, lėktuvas, kulkosvaidis)

„Įvardink savo profesiją“

Artilerija – artileristas

Lėktuvas -. kavalerija -.

Žvalgybos tarnyba. pėstininkai -.

Kulkosvaidis -. bakas

Granatos paleidiklis -. nusileidimas -.

Siena -. jūra -.

Parašiutas -. raketa -.

Povandeninis laivas -.

"Count"

(skaitvardžių sutapimas su daiktavardžiais lytimi, skaičiumi ir didžiosiomis raidėmis):

Vienas tankas, trys tankai, penki tankai

(lėktuvas, sraigtasparnis, laivas, vėliava, pistoletas, kulkosvaidis, jūreivis, pilotas, žvalgybos pareigūnas, ordinas, medalis, parašiutininkas, šalmas, liemenė, kepurė)

Pakvieskite vaikus sudaryti sakinį žodžius:

Pirmyn, naikintuvas, kariškis, pilotas, skrisk.

Pasienyje, Tėvynė, pasieniečiai, mūsų, tarnauja.

Taikinys, raketa, pataikymas.

Kelias, bakas, didelis, važiuojantis.

Už drąsą gavo skautų įsakymą.

Gėlės, vaikai, dovanos, veteranai, karas.

Pasiūlykite pasikalbėti

kas buvo tėtis ar senelis armijoje? Istorija turi prasidėti nuo frazes: „Mano tėtis buvo. tanklaivis (jūreivis, pasienietis ir kt.)»

Kalbėti apie

ką jie vadino Tėvynės gynėjai senovėje(herojai). Paklausk vaikai:

4. Kokius žinote rusų herojus?

5. Su kuo jie kovojo?

Išmokite pirštų eilėraštį gimnastika:

Visi šie pirštai yra kovotojai,

Gerai padaryta vaikinai.

Du - dideli ir stiprūs maži,

Patyrę kariai mūšiuose.

Du - drąsūs sargybiniai,

Du protingi jaunuoliai.

Du yra bevardžiai herojai, bet labai uoliai dirba.

Du maži pirštukai – trumpi – labai gražūs berniukai!

Vienas, du, trys, keturi, penki – suskaičiuokime geruosius.

Gerb tėvai!

Šią savaitę dirbame su šia tema « Darželis» :

Prašome prisegti su vaikai:

Mokytojų ir kitų darbuotojų vardai ir patronimai

darželis;

Baldų, žaidimų, žaislų, pagalbinių priemonių pavadinimai,

jų vieta ir jų tvarkymo taisyklės;

Kambarių vieta, paskirtis ir pavadinimas ir grupės

V darželis: virtuvė, muzikos kambarys, sporto salė

salė, logopedo kabinetas, gydytojo kabinetas, skalbykla;

Darbuotojų profesijų pavadinimai darželis: logopedas, mokytojas, auklė, slaugytoja, virėja, prižiūrėtoja ir kt.

Jie jums padės dirbant su vaikais šia tema. žodžius:

titulai: grupė, miegamasis, koridorius, persirengimo kambarys, tualetas, biuras ir kt.;

ženklai: didelis, mažas, lengvas, švarus, platus, siauras, aukštas, žemas;

veiksmai: žaisti, valgyti, mokytis, piešti, lipdyti, karpyti, klijuoti, skaičiuoti, rašyti, skaityti, miegoti, vaikščioti ir kt.

Žaiskite su vaikais lavinamuosius žaidimus ir pratimus

"Kas ką daro?"

Ką daro mokytojas? - moko, aiškina, padeda, rodo, rūpinasi ir pan.;

Ką veikia auklė? - plauna, valo, šluosto, padeda ir pan.;

Ką veikia virėja? - kepti, virti, plauti, supjaustyti, kepti ir pan.;

Ką veikia slaugytoja? -.

Logopedas? -. ir tt

"Vienas yra daug"

Kambarys - kambariai - daug kambarių,

Miegamasis - miegamieji - daug miegamųjų,

Koridorius - koridoriai - daug koridorių,

Rūbinė - rūbinės - daug rūbinių,

Biuras - biurai - daug biurų,

Salė - salės - daug salių,

Vieta - vietos - daug vietų,

Veranda - verandos - daug verandų,

Žaidimas - žaidimai - daug žaidimų,

Virtuvė - virtuvės - daug virtuvių,

Žaislas - žaislai - daug žaislų.

"Jis yra jie"

Vaidina - vaidina,

Tai verta – verta

Miegas – miegas

Valgo - valgo,

Piešia - piešia,

Skulptūros - skulptūros,

Skaičiuoja – jie skaičiuoja.

"Mano yra mano"

Mano – kambarys, veranda, miegamasis, žaidimų aikštelė, valgomasis, grupė, rūbinė, virtuvė, žaidimas ir kt.;

Mano yra salė, baseinas, biuras, koridorius ir kt.

"kuris - kuris"

Kambarys didelis, šviesus, švarus, gražus;

Miegamasis didelis, šviesus, gražus, jaukus;

Biuras mažas, jaukus, gražus ir t.t.

Kambarys platus, o koridorius siauras;

Prieškambaris didelis, šviesus, o miegamasis didelis, šviesus;

didelė grupė, o biuras mažas.

Sukurkite istoriją su savo vaiku „Ką mes darome darželis (naudojant pagrindinius klausimus).