Atviras
Uždaryti

Logopedinis užsiėmimas naudojant Lego. Logopedinės tiesioginės edukacinės veiklos vidurinėje grupėje vaikams, turintiems sunkų kalbos sutrikimą (SSD), naudojant LEGO konstruktorių, santrauka. Kokios yra Lego konstravimo klasės?

Lego konstravimo GCD santrauka.

Tema: „Namas draugams“

Tikslas: Toliau supažindinkite vaikus su LEGO konstruktoriumi, LEGO dalių forma ir tvirtinimo galimybėmis. Ugdykite įgūdžius atskirti detales. Stiprinti gebėjimą parinkti statybai reikalingas dalis. Ugdyti gebėjimą vartoti žodžius, reiškiančius erdvinius ryšius: dešinė - kairė, priekyje - už, arčiau - toliau. Ugdykite norą gražiai statyti. Praktikuokite gebėjimą klausytis mokytojo nurodymų.

Įranga: LEGO rinkiniai - detalės, šalikas, rinkiniai žaidimui statinį kiekvienam vaikui.

Pamokos eiga:

    Laiko organizavimas.

Mokytojas: Sveiki bičiuliai! Šiandien vėl vyksime į savo stebuklingą LEGO žemę. Tačiau jai atsitiko nelaimė. Stiprus uraganas praūžė ir sugriovė gražius namus.

Vaikinai, ar galite padėti juos sutvarkyti?

Vaikai: Taip!

Mokytojas: Šiandien su magijos pagalba būsime nugabenti į LEGO šalį.

Užmerkite akis, dabar jas atidarykite.

Štai mes LEGO žemėje.

Pirmiausia restauruosime pastatus, bet tam turime išsiaiškinti, iš kokių dalių jie susideda.

Eikime į kasinėjimus.

    Orientacijos detalėse ugdymas.

Žaidimas „Po nosine“. ( Atlikta ant kilimo).

Mokytojas: Atėjome į vietą, kur kadaise stovėjo namai. Bet matai, koks kamštis ten namų vietoje. Turime jį išardyti.

Vaikai pasirenka visas dalis, gulinčias po skarele, ir jas pavadina (po dalį kiekvienai formai).

Mokytojas: Tu toks puikus, taip gerai apibrėžei visas detales!

    Mėginys analizuojamas.

Dabar prisiminkime, kokie ten namai.

Vaikai žiūri į pavyzdinį namą ir sužino, iš ko pagamintas pagrindas, pamatai, sienos, kaip daromos lubos. Atkreipiamas dėmesys į tai, kaip gaminami langai: plytos dedamos ant grotų, o iš viršaus plytos uždengiamos ilga plokšte, kuri juos laiko kartu. Dėl to jie tvirtai stovi.

Rodomos namų iliustracijos.

Mokytojas: Pažvelkite į namą, ką apie tai galite pasakyti?

(gražus, vieno aukšto, įvairiaspalvis, turi langus ir duris ir pan.)

Kur turėtume pradėti statyti?

(grindys, sienos, stogas)

    Kūno kultūros minutė.

Mokytojas: O dabar, vaikinai, šiek tiek pailsėsime ir prisiminsime pratimą.

"Koks gražus namas!"

Vienas du trys keturi Penki.

(Vaikai stovi veidu į ratą, rankas prisirišę prie diržų, sukasi į kairę ir į dešinę).

Statykime ir žaiskime.

(Ritmiškai atlikite pritūpimus.)

Statome didelį, aukštą namą.

(Stovėkite ant pirštų galiukų ir ištieskite rankas aukštyn).

Montuojame langus ir stogo dangą.

(Atlikite šokinėjimą vietoje).

Koks gražus namas!

(Jie ištiesia rankas į priekį rodyklės gestu.)

Jame gyvens mažasis lokys.

(Jie pritūpia).

    Savarankiškas darbas.

Kad jūsų pastatas būtų tvirtas, detales reikia sujungti atsargiai, neskubant.

Dabar galite pradėti statyti namus.

Mokytojas išima Lego elementus.

Vaikai stato namus (skambant muzikai).

Atkreipkite dėmesį, kad visi pastatai yra gražūs, patvarūs ir tvarkingi.

Darbo pabaigoje vaikai pasakoja apie savo statybas.

Ką galite papasakoti apie savo namus?

Kaip jie buvo pastatyti?

Kokios konstrukcijos dalys buvo naudojamos?

Kas jame gyvena?

Po pamokos vaikai žaidžia savo konstravimą naudodamiesi žaislais.

Logopedinė pamoka tema: „Lego“ technologija.

Tikslai: Praktikuokite prielinksnius „įjungta“ ir „už“ vaikui vidurinėje grupėje.

Prielinksnių „Po“ pratimas, sąvoka aukštyn, vyresniosios grupės vaikui.

Prielinksnių „ne“, „tik“ pratimas, prielinksnio „tarp“ stiprinimas vaikui parengiamojoje grupėje.. Visiems vaikams formuoti šonus į kairę ir į dešinę.

Užduotys:

Ant jūsų stalo yra įvairių spalvų plytos.

Padėkite plytą "ON" ant plytos, pastatykite bokštelį.

Gerai, pakalbėkime apie bokštelius

Žalia plyta guli "ant" stalo. Tęskite.

Šauniai padirbėta!

Obyazyanki patiko tavo bokštelis, pažaiskime su juo.

Gudruolė!

Stato.

Raudona plyta guli "ant" žalios plytos

Geltona plyta guli "ant" raudonos plytos

Mėlyna plyta guli "ant" geltonos plytos.

Prievolė užšoko „ant“ bokštelio.

Įpareigojanti moteris užšoko ant stalo.

Pastatykite bokštelį taip, kad raudona plyta būtų apačioje, o geltona – viršuje.

Jaunas! Pakalbėkime apie jūsų bokštą.

-"Po" geltonomis plytomis guli raudona plyta.

Gera mergaite, pažaiskime su obiu.

Privalomasis pašoka aukštyn.

Šauniai padirbėta!

Stato.

- „Po“ raudonomis plytomis yra žalia plyta.

- „Po“ žaliomis plytomis yra raudona plyta.

- „Po“ raudonomis plytomis yra mėlyna plyta.

Privalomasis nušoka žemyn.

Privalomasis pašoka aukštyn.

O tu, pastatyk man bokštelį pagal schemą.

Papasakok man apie savo bokštelius.

Tarp kurių plytų yra geltona plyta?

Tarp kurių plytų yra mėlyna plyta?

Dabar pasakykite man, kuri plyta yra virš raudonos?

Šauniai padirbėta!

Stato!

Geltona plyta yra tarp raudonų ir žalių plytų.

Mėlyna plyta yra tarp žalių ir geltonų plytų.

Virš raudonos plytos yra geltona plyta.

Virš geltonos yra žalia plyta.

Virš žalios yra mėlyna plyta.

Virš mėlynos spalvos yra geltona plyta.

Žaiskime kitą žaidimą "Track"

Prieinu prie vaiko iš vidurinės grupės.

Nutieskite lapėms taką.

Plyta plytai.

Papasakok apie savo kelią.Už žalios plytos yra....?

Šauniai padirbėta!

Stato.

- „Už“ žalios plytos guli mėlyna plyta.

- „Už“ mėlynos plytos guli raudona plyta.

- „Už“ raudonos plytos guli geltona plyta.

Kreipiuosi į vaiką iš vyresnės grupės.

O zuikiui nutiesi taką taip, kad raudonas būtų pirmas, o žalias – paskutinis.

Papasakokite apie savo kelią.

-Prieš zuikį yra raudona plyta, tęsk.

Gudruolė!

Stato.

-Yra geltona plyta "priešais" raudoną plytą.

- „Prieš“ geltoną plytą yra mėlyna plyta.

- Yra žalia plyta "priešais" mėlyną plytą.

Prieinu prie vaiko iš parengiamosios grupės.

Nutieskite kelią pagal schemą.

Kur yra mėlyna plyta?

Išbrauksiu plytas diagramose, kurios stovi priekyje ir gale.

Kokios plytos dabar yra priekyje ir užpakalyje.

Šauniai padirbėta!

Vaikinai, pažaiskime dar vieną žaidimą swami. Uždėkite guminę juostelę ant kairės rankos.

Priešais jus yra kubeliai.

Prieinu prie vaiko iš vidurinės grupės.

Dešinėje pusėje padėkite mėlyną kubą.

Padėkite geltoną kubą kairėje pusėje.

Padėkite raudoną kubą dešinėje pusėje.

Padėkite žalią kubą kairėje pusėje.

Kreipiuosi į vaiką iš vyresniosios ir parengiamosios grupės.

Priešais juos sėdi lėlė.

Padėkite mėlyną kubą lėlės kairėje.

Padėkite geltoną kubą lėlės dešinėje.

Padėkite žalią kubą lėlės kairėje.

Vaikinai, pastatykite man bokštus ant kilimo.

Dabar stovėkite bokštelio kairėje.

Atsistokite už bokštelio.

Atsistokite priešais bokštą.

Atsistokite bokštelio dešinėje.

Šauniai padirbėta!

Ar jums patiko šiandien žaisti žaidimus su Lego? Kas jums patiko labiausiai?

Stato.

Mėlyna plyta yra „tarp“ raudonų ir geltonų plytų.

Geltona plyta yra tarp mėlynos ir žalios plytos.

Priekyje yra raudona plyta, o gale - geltona.

Jis įdeda.

Jis įdeda.

Tikslas:žodyno išplėtimas ir aktyvinimas.
Užduotys:

  • garso [P] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose ir sakiniuose;
  • toliau įtvirtinti prielinksnių erdvinę reikšmę: IN, FROM, ON, ON, WITH, ABOVE, DER;
  • įtvirtinti gebėjimą sudaryti sudėtingus žodžius papildant, suaktyvinti žodyną sudėtingais žodžiais;
  • toliau mokyti vaikus kurti sakinius su prielinksniais iš 4-5 ar daugiau žodžių;
  • toliau plėtoti foneminius procesus;
  • suaktyvinti pažinimo procesus (suvokimą, atmintį);
  • toliau turtinti vaikų žodyną;
  • lavinti vaikų smulkiąją motoriką;
  • ugdyti savarankiškumo ir aktyvumo įgūdžius;
  • ugdyti bendradarbiavimo įgūdžius.

Įranga: LEGO rinkinys, konstravimo schemos, lazerinė rodyklė.

Pamokos eiga.

  1. Laiko organizavimas.

Žinių atnaujinimas.
Logopedas: Šiandien mūsų draugai atvyko pas mus. Atminkite, kad jų vardai turi garsą [R]. Prisiminkime jų vardus.
Vaikų atsakymai...
... pakviesk mus į LEGO žemę. Ar norite leistis į kelionę?
Vaikų atsakymai...

  1. Šiandien mūsų laukia paslaptinga LEGO sala ir joje gyvenantis burtininkas. Kaip manote, koks transportas padės mums patekti į salą? (Vaikams siūlomi LEGO automobilio, lėktuvo ir motorinės valties modeliai.)

Vaikų atsakymai-samprotavimai...
Mūsų valtis nėra įprasta, ji turi variklį. Kaip vadiname valtį su varikliu?
Vaikų atsakymai...variklis
Užveskime variklį ir leiskime į kelią...
Rrrrr...

  1. O štai mūsų LEGO sala labai maža. Ant jo galima nusileisti tik iš dešinės pusės. Prišvartuokite mūsų valtį prie kranto.

Pažiūrėkite ir įvardykite, ką matote saloje (kalnas, palmės, papūga, piratas...)
Mūsų draugai iš paslapčių saugotojo burtininko sužinojo, kad kalno viršūnėje buvo paslėpta skrynia su naujomis LEGO dalimis. Ar norite sužinoti, kas yra šioje krūtinėje?
Vaikų atsakymai...

  1. Saloje gyvenantis piratas nenori, kad pasiimtume salos lobius, ir nori išbandyti mūsų protą. Lipti į kalną galime tik tuomet, jei pagal siūlomą schemą iš LEGO kaladėlių pastatysime kopėčias.

Suskaičiuokite, kiek pakopų turi mūsų laiptai.
Vaikai skaičiuoja: vienas žingsnis, du žingsniai...

  1. Mes galime lipti laiptais, jei taisyklingai tariame skiemenis. DRA-DRO-DRU-DRA...
  1. Vedlys padovanos mums lobių skrynią, jei teisingai ištarsime žodžius.

Ra-ra-ra yra aukštas kalnas.
Ru-ru-ru – užkopėme į kalną.
Ry-ry-ry – žaidėme LEGO.
Ri-ri-ri – pasiimk lobius.
Apatinė eilutė.
Puiku, jūs atlikote visas užduotis, o dabar skrynia su naujomis LEGO dalimis teisėtai priklauso jums. Tai reiškia, kad galite toliau fantazuoti ir kurti LEGO žemėje.
Ar jums patiko mūsų kelionė? Kur šiandien buvome, ką pamatėme ir su kuo susitikome? Kurie piratų ir burtininkų užduotys jums buvo sunkūs?
Vaikų atsakymai...
O dabar laikas mums grįžti į savo darželį. Esu tikras, kad ir toliau džiuginsite mus savo naujais nuostabiais LEGO pastatais. Linkiu sėkmės!

„LEGO konstravimas kalbos raidos užsiėmimuose“ Kalbos vystymas naudojant „LEGO“ technologijas padarė korekcinės kalbos terapijos procesą efektyvesnį. Vaikai užsiėmimus suvokia kaip žaidimą, kuris jose nesukelia negatyvumo, o moko vaikus būti dėmesingus, atkaklius, tiksliai vykdyti nurodymus. Tai padeda geriau įsisavinti korekcinę medžiagą.

Peržiūrėkite dokumento turinį
„PRISTATYMAS „LEGO konstravimas kalbos ugdymo užsiėmimuose“


Ikimokyklinė vaikystė yra žaidimų amžius. Žaisdamas vaikas ne tik sužino apie pasaulį, bet ir išreiškia savo požiūrį į jį. Žaidimas yra svarbiausias vaikystės palydovas.

Be tradicinių mokymo metodų, LEGO technologijos pastaruoju metu vis plačiau naudojamos psichologiniame ir pedagoginiame procese. Logopedai ir mokytojai pažymi, kad LEGO rinkinių naudojimas dirbant su vaikais leidžia jiems per trumpesnį laiką pasiekti tvarių teigiamų rezultatų korekcijos, psichokorekcijos, mokymo ir ugdymo srityse.

LEGO leidžia mokytis žaidžiant ir mokytis žaidžiant.


LEGO istorija siekia 1932 m. Pati garsioji LEGO kaladėlė, kurią buvo galima sujungti su kitomis panašiomis dalimis, atsirado 1947 m. Žodis LEGO – išvertus iš lotynų kalbos reiškia „mokiausi“, „rinkau“, Danijoje oficialiai įregistruotas tik 1954 m. gegužės 1 d.

Vėliau įmonė pradėjo gaminti teminius rinkinius: „Ūkis“, „Namai“, „Miestas“,…

Kiekvienas vaikas mėgsta ir nori žaisti, bet ne kiekvienas gali išmokti tai daryti savarankiškai. Mokslininkai (Strebeleva, Kosova) įrodė, kad vaikai, turintys kalbos sutrikimų ar psichikos raidos sutrikimų, reikalauja dėmesingesnio ir tikslingesnio žaidimo vadovavimo iš mokytojo nei jų įprastai besivystantys bendraamžiai. Tuo pačiu metu, kaip parodė namų mokytojų atlikti eksperimentiniai tyrimai, žaidimas su LEGO veiksmingai skatina normalios raidos vaikų vystymąsi.



Pagrindiniai darbo su „LEGO“ technologijomis komponentai yra dekoracijų kūrimas, personažų veiksmų atkūrimas su dubliavimu, modelių konstravimas su tolesniu jų aprašymu, ankstesnės, lydinčios ir baigiamosios kalbos naudojimas, sukonstruotų modelių naudojimas leksinių ir gramatinių įgūdžių ugdymas.

kalbos komponentas.



Stebuklingi LEGO krepšiai „Ketvirtasis nelyginis“, „Apibendrinimas“.